Latest News

COVID-19 Notice
15/03/2020
Hi All,Following updates on the Corona Virus in the last 24 hours, the Executive have decided that the...
read on


COVID-19 Guidelines
14/03/2020
UPDATE.....In keeping with the guidelines set out by the HSE and the advice of Medical Professionals...
read on



also in the news :
12/03/2020
Following a statement...
11/03/2020
Calling all walkers!*-...
10/03/2020
St. Peregrines GAA Easter...
09/03/2020
U15 Footballers played...
09/03/2020
Our U9 girls played...

Upcoming Fixtures

Sunday 03rd October, 2021
Go Ahead Junior B Hurling Championship Group 1
11:00 Castleknock vs Naomh Fionnbarra Mark Battigan (Pending) Somerton Park
11:00 Craobh Chiarain vs St Judes Ronan Carroll (Pending) Clonshaugh
Go Ahead Junior B Hurling Championship Group 2
11:00 St Oliver Plunketts ER vs Kilmacud Crokes Mark Hanley (Pending) Martin Savage Park
11:00 St Patricks (P) vs Civil Service Hurling Seán McNicholas (Pending) Glenauline Park
Go Ahead Junior B Hurling Championship Group 3
11:00 Whitehall Colmcille vs Raheny Shay Hurson (Pending) Cloghran
Go Ahead Junior C Hurling Championship Group 1
11:00 Ballyboden St Endas vs Erins Isle Paul Cullivan (Pending) Pairc Ui Murchu
11:00 Trinity Gaels vs Wild Geese Liam O Briain (Pending) Drumnigh
Go Ahead Junior C Hurling Championship Group 2
11:00 Lucan Sarsfields vs Crumlin Mick O Flaherty (Pending) 12th Lock
11:00 Naomh Olaf vs Kevins David Murphy (Pending) Pairc Ui Bhriain
Go Ahead Junior C Hurling Championship Group 3
11:00 St Josephs OCB vs Na Gaeil Oga Jason Buckley (Pending) Fairview Park
11:00 St Sylvesters vs Faughs Ian Howley (Pending) Broomfield
Go Ahead Junior D Hurling Championship Group 1
11:00 Round Towers Lusk vs St Brigids Simon Redmon (Pending) Lusk
11:00 Setanta vs St Brendans Colm McHale Club Teach Setanta
Go Ahead Junior D Hurling Championship Group 2
11:00 Bye vs Clontarf Bye (Pending) Bye
11:00 Round Towers (C) vs Na Fianna Pat Murphy (Pending) Community Centre
Go Ahead Junior D Hurling Championship Group 3
11:00 St Maurs vs Thomas Davis John Goulding (Pending) Rush
11:00 Whitehall Colmcille vs St Patricks (D) Padraig Furlong Cloghran
Go Ahead Junior E Hurling Championship Group 1
11:00 Commercials vs Naomh Barrog Paddy Kiernan (Pending) Rathcoole
11:00 Naomh Mearnog vs Na Fianna Ernie Brenner (Pending) Portmarnock
Go Ahead Junior E Hurling Championship Group 2
11:00 Cuala vs Ballyboden St Endas Eugene Murphy (Pending) Hyde Park
11:00 O Tooles vs Castleknock Niall O Hara (Pending) Blunden Drive
Go Ahead Junior E Hurling Championship Group 3
11:00 Erin Go Bragh vs Fingallians Killian Leddy (Pending) St Catherines Park
11:00 Scoil Ui Chonaill vs Ballinteer St Johns Mark O Shea (Pending) Clontarf Road
Go Ahead Junior F Hurling Championship Group 1
15:00 Civil Service Hurling vs Clontarf Stephen Walsh (Pending) Islandbridge
15:00 Raheny vs Kilmacud Crokes Kevin O Donnell (Pending) St Annes Park
Go Ahead Junior F Hurling Championship Group 2
15:00 Erins Isle vs Castleknock Kenneth Rooney Finglas
15:00 Wild Geese vs Realt Dearg Robert Carthy (Pending) Oldtown
Go Ahead Junior F Hurling Championship Group 3
15:00 O Dwyers vs St Peregrines P J Murray (Pending) Balbriggan
15:00 St Sylvesters vs Good Counsel / Liffey Gaels E Dromgoole English (Pending) Broomfield
Go Ahead Junior G Hurling Championship Group 1
15:00 Lucan Sarsfields vs Na Fianna Declan Enright (Pending) 12th Lock
15:00 Skerries Harps vs St Vincents Sean Dunican (Pending) Skerries
Go Ahead Junior G Hurling Championship Group 2
15:00 Bye vs Round Towers Lusk Bye (Pending) Bye
15:00 Kevins vs Ballyboden St Endas David Fitzgerald (Pending) Ballycullen
Go Ahead Junior G Hurling Championship Group 3
15:00 Stars of Erin vs St Monicas Gerry McGeough (Pending) Glencullen
15:00 St Judes vs Thomas Davis Stephen Maher (Pending) Tymon North
Go Ahead Junior H Hurling Championship Group 1
15:00 Geraldine P. Moran vs St Kevin-Killians Eugene Murphy (Pending) Cornelscourt
15:00 Na Gaeil Oga vs Cuala Robert Doyle (Pending) St Catherines Park
Go Ahead Junior H Hurling Championship Group 2
15:00 St Annes vs Naomh Barrog Jim Turner (Pending) Bohernabreena
Go Ahead Junior H Hurling Championship Group 3
15:00 St Finians (S) vs Bye Bye (Pending) Bye
15:00 St James Gaels An Caislean vs Round Towers (C) Tom Clinton (Pending) Drimnagh Castle
view all fixtures here

Latest Results

Sunday 19th September, 2021
Go Ahead Junior E Hurling Championship Group 1
Naomh Mearnog 2 - 18 vs 2 - 9 Commercials
Na Fianna 0 - 9 vs 1 - 16 Naomh Barrog
Sunday 05th September, 2021
Na Fianna 5 - 7 vs 2 - 10 Commercials
Naomh Barrog 0 - 17 vs 0 - 10 Naomh Mearnog
Sunday 19th September, 2021
Go Ahead Junior F Hurling Championship Group 1
Civil Service Hurling 4 - 14 vs 2 - 11 Raheny
Clontarf - vs - Kilmacud Crokes
Sunday 05th September, 2021
Clontarf 2 - 15 vs 4 - 11 Raheny
Kilmacud Crokes 1 - 10 vs 5 - 11 Civil Service Hurling
Sunday 19th September, 2021
Go Ahead Junior F Hurling Championship Group 2
Castleknock 1 - 12 vs 1 - 9 Realt Dearg
Erins Isle 2 - 14 vs 2 - 12 Wild Geese
Sunday 05th September, 2021
Realt Dearg 2 - 10 vs 9 - 17 Erins Isle
Wild Geese 0 - 19 vs 2 - 12 Castleknock
Sunday 19th September, 2021
Go Ahead Junior F Hurling Championship Group 3
O Dwyers - vs - St Sylvesters
St Peregrines 2 - 15 vs 0 - 10 Good Counsel / Liffey Gaels
Sunday 05th September, 2021
Good Counsel / Liffey Gaels 6 - 17 vs 2 - 6 O Dwyers
St Peregrines 1 - 21 vs 1 - 8 St Sylvesters
Sunday 19th September, 2021
Go Ahead Junior G Hurling Championship Group 1
Skerries Harps 1 - 12 vs 3 - 13 Lucan Sarsfields
St Vincents 6 - 16 vs 0 - 14 Na Fianna
Sunday 05th September, 2021
Lucan Sarsfields 1 - 10 vs 1 - 17 St Vincents
Na Fianna - vs - Skerries Harps
Sunday 19th September, 2021
Go Ahead Junior G Hurling Championship Group 2
Bye - vs - Kevins
Round Towers Lusk 1 - 6 vs 2 - 18 Ballyboden St Endas
Sunday 05th September, 2021
Ballyboden St Endas - vs - Bye
Kevins 1 - 13 vs 1 - 17 Round Towers Lusk
Sunday 19th September, 2021
Go Ahead Junior G Hurling Championship Group 3
Stars of Erin 3 - 11 vs 5 - 11 St Judes
St Monicas 1 - 16 vs 0 - 11 Thomas Davis
Sunday 05th September, 2021
St Judes 2 - 12 vs 4 - 14 St Monicas
Thomas Davis 0 - 21 vs 0 - 5 Stars of Erin
Sunday 19th September, 2021
Go Ahead Junior H Hurling Championship Group 1
Geraldine P. Moran 2 - 16 vs 0 - 8 Na Gaeil Oga
St Kevin-Killians 5 - 16 vs 3 - 7 Cuala
Sunday 05th September, 2021
Cuala 1 - 7 vs 1 - 16 Geraldine P. Moran
Na Gaeil Oga 4 - 9 vs 1 - 8 St Kevin-Killians
Sunday 19th September, 2021
Go Ahead Junior H Hurling Championship Group 2
Naomh Barrog 2 - 7 vs 5 - 17 Portobello
St Annes - vs - Fingallians
Sunday 05th September, 2021
Naomh Barrog 0 - 1 vs 0 - 0 Fingallians
Portobello 2 - 14 vs 0 - 9 St Annes
Sunday 19th September, 2021
Go Ahead Junior H Hurling Championship Group 3
Round Towers (C) - vs - Bye
St Finians (S) 1 - 13 vs 0 - 11 St James Gaels An Caislean
Sunday 05th September, 2021
Bye - vs - St James Gaels An Caislean
Round Towers (C) 1 - 14 vs 3 - 17 St Finians (S)
view all results here

National News

AIG

Upcoming Events

FACEBOOK