• 1 Dr Con. Photo Courtesy of Brian Lougheed
  • 1 Blackrock v Killeagh RedFM SHL 2018
  • 1 Dr Con Murphy Testimonial Dinner Launch
  • 1 Cork v Limerick Munster SHC Rd3 2018
  • 1 Co. Scor Table Quiz 2018 winners - Millstreet
  • 1 #2024 – A FIVE-YEAR PLAN FOR CORK FOOTBALL
  • 1 Co. PIHC Castlelyons v Youghal 2018
  • 1 Co. SHC S/F Imokilly v UCC 2018
  • 1 Cork GAA Stars Awards 25.01.2019. Photo Courtesy of Tony O’ Connell
  • 1 Presentation of Inter-County Medals 2018
  • 1 Launch of Cork GAA Club's Draw 2018/19
  • 1 Co, PIFC QF Bantry Blues v Fermoy 2018
  • 1 #2024 – A FIVE-YEAR PLAN FOR CORK FOOTBALL
  • 1 Co. PIHC R2 Aghada v Kilworth 2018
  • 1 Presentation of Inter-County Medals 2018
  • 1 Rebel Og Awards - January 2019 - St Colums - 28.01.2019 - Photo Courtesy of John Tarrant
  • 1 Canon O’Brien Cup 06.01.2019
  • 1 Co. P1 MFC Final Nemo Rangers v St Michaels 2018
  • 1 Co. SHC R3 Glen Rovers v Midleton 2018
  • 1 GAA - Munster GroundsKeeper Education Day 2018

Latest Fixtures view all
Thursday 19th May, 2022
Red FM Division 1 HL Group A
19:00 Blackrock vs Na Piarsaigh @ Church Rd
Red FM Division 1 HL Group B
19:30 Mallow vs St Finbarrs @ Mallow
Red FM Division 3 HL Group B
19:30 Kilbrittain vs Dripsey @ Kilbrittain
Tom Creedon Cup Group A
19:30 Macroom vs Nemo Rangers @ Macroom
Friday 20th May, 2022
Red FM Division 2 HL Group B
20:00 Castlelyons vs Milford @ Castleyons
Red FM Division 3 HL Group A
19:30 St Catherines vs Aghabullogue @ Ballynoe
19:45 Na Piarsaigh vs Dungourney @ Na Piarsaigh
Cork Credit Unions Division 1 FL Group B
19:30 Carbery Rangers vs Ilen Rovers @ Rosscarbery
Saturday 21st May, 2022
Junior B Hurling Championship
16:00 Gabriel Rangers vs Laochra Og @ Kealkil
16:00 O Donovan Rossa vs Randal Og @ Dunmanway
16:00 Rathpeacon vs Ballyclough @ Mourne Abbey
Red FM Division 1 HL Group A
16:00 Fermoy vs Douglas @ Fermoy
17:00 Fr O Neills vs Newtownshandrum @ Fr O Neills
18:00 Bishopstown vs Newcestown @ Bishopstown
Red FM Division 1 HL Group B
16:00 Carrigtwohill vs Kanturk @ Carrigtwohill
17:00 Erins Own vs Charleville @ Caherlag
19:00 Bride Rovers vs Ballymartle @ Rathcormac
Red FM Division 2 HL Group A
16:00 Blarney vs Carrigaline @ Blarney
17:00 Blackrock vs Watergrasshill @ Church Rd
18:00 Courcey Rovers vs Ballinhassig @ Ballinspittle
Red FM Division 2 HL Group B
16:00 Ballincollig vs Youghal @ Ballincollig
16:00 Eire Og vs Inniscarra @ Ovens
16:00 Mayfield vs Valley Rovers @ Mayfield
18:00 Cloyne vs Bandon @ Cloyne
Red FM Division 3 HL Group A
18:30 Midleton vs Barryroe @ Midleton
Red FM Division 3 HL Group B
16:00 Meelin vs Argideen Rangers @ Meelin
16:30 Russell Rovers vs Aghada @ Russell Rovers
Red FM Division 3 HL Group C
14:00 Ballygiblin vs Cloughduv @ Ballygiblin
16:00 Sarsfields vs Tracton @ Riverstown
17:30 Ballygarvan vs Glen Rovers @ Ballygarvan
Tom Creedon Cup Group A
18:00 Adrigole vs Cill na Martra @ Adrigole
Tom Creedon Cup Group B
17:00 Glenville vs Castletownbere @ Glenville
Sunday 22nd May, 2022
Junior B Hurling Championship
12:00 Lough Rovers vs Doneraile @ Watergrasshill
Red FM Division 1 HL Group A
11:00 Killeagh vs Midleton @ Killeagh
Red FM Division 3 HL Group A
11:00 St Finbarrs vs Douglas @ Togher
Thursday 26th May, 2022
Cork Credit Unions Division 1 FL Group A
19:15 Ballincollig vs St Michaels @ Ballincollig
20:00 Fermoy vs St Finbarrs @ Fermoy
Cork Credit Unions Division 2 FL Group A
19:30 Nemo Rangers vs Bandon @ Nemo Rangers
Saturday 28th May, 2022
Cork Credit Unions Division 1 FL Group A
16:00 Kiskeam vs Castlehaven @ Kiskeam
16:00 Mallow vs Eire Og @ Mallow
16:00 Newcestown vs Beal Athan Ghaorthaidh @ Newcestown
Cork Credit Unions Division 1 FL Group B
13:30 Clyda Rovers vs Carbery Rangers @ Clyda Rovers
16:00 Cill na Martra vs Valley Rovers @ Cill Na Martra
16:00 Clonakilty vs Carrigaline @ Clonakilty
16:00 Douglas vs O Donovan Rossa @ Douglas
16:00 Ilen Rovers vs Nemo Rangers @ Baltimore
Cork Credit Unions Division 2 FL Group A
16:00 Ballydesmond vs Rockchapel @ Ballydesmond
16:00 Dohenys vs Glanworth @ Dunmanway
16:00 Macroom vs Newmarket @ Macroom
16:00 St Vincents vs Bantry Blues @ St Vincents
Cork Credit Unions Division 2 FL Group B
16:00 Aghada vs Kanturk @ Aghada (Rostellen)
16:00 Naomh Aban vs Dromtarriffe @ Ballyvourney
16:00 Na Piarsaigh vs Aghabullogue @ Na Piarsaigh
18:00 Castletownbere vs Bishopstown @ Castletownbere
Cork Credit Unions Division 3 FL Group A
15:00 Kinsale vs Iveleary @ Kinsale
16:00 Gabriel Rangers vs Glanmire @ Ballydehob
16:00 Kilshannig vs Adrigole @ Kilshannig
Cork Credit Unions Division 3 FL Group B
16:00 Ballinora vs St Nicks @ Ballinora
16:00 Glenville vs Mayfield @ Glenville
16:00 St Finbarrs vs Boherbue @ Togher
Sunday 29th May, 2022
Red FM Division 2 HL Group A
12:00 Ballinhassig vs Blackrock @ Church Rd
Cork Credit Unions Division 2 FL Group B
14:00 Knocknagree vs Mitchelstown @ Knocknagree
Monday 30th May, 2022
Red FM Division 3 HL Group A
19:30 Midleton vs St Finbarrs @ Midleton
Tuesday 31st May, 2022
Red FM Division 2 HL Group A
19:45 Ballyhea vs Kilworth @ Ballyhea
Red FM Division 2 HL Group B
19:30 Milford vs Inniscarra @ Milford
Wednesday 1st June, 2022
Red FM Division 3 HL Group A
19:30 Aghabullogue vs St Finbarrs @ Coachford
Thursday 2nd June, 2022
Red FM Division 1 HL Group B
19:30 St Finbarrs vs Glen Rovers @ Togher
Red FM Division 2 HL Group A
19:30 Kildorrery vs Courcey Rovers @ Kildorrery
Red FM Division 2 HL Group B
19:30 Bandon vs Eire Og @ Bandon
Latest Results view all
Wednesday 18th May, 2022
Tom Creedon Cup Group B
19:45 Boherbue - vs - Bantry Blues
Tuesday 17th May, 2022
Red FM Division 1 HL Group B
19:30 Charleville 2 - 14 vs 0 - 15 Carrigtwohill
19:30 Glen Rovers 0 - 13 vs 4 - 21 Sarsfields
Monday 16th May, 2022
Red FM Division 3 HL Group A
19:30 Dungourney 0 - 24 vs 2 - 16 Douglas
Sunday 15th May, 2022
Junior B Football Championship
12:00 Deel Rovers 3 - 2 vs 2 - 13 Garnish
16:00 Araglen 2 - 9 vs 2 - 12 Clann na nGael
16:00 Goleen 2 - 11 vs 1 - 5 Doneraile
18:00 Grange 0 - 7 vs 1 - 12 St Oliver Plunketts
Cork Credit Unions Division 1 FL Group B
16:00 Valley Rovers 1 - 11 vs 0 - 8 Clyda Rovers
Cork Credit Unions Division 2 FL Group B
11:30 Aghabullogue 2 - 11 vs 3 - 12 Aghada
13:00 Naomh Aban 0 - 13 vs 3 - 16 Knocknagree
Cork Credit Unions Division 3 FL Group A
14:00 Iveleary 0 - 14 vs 2 - 8 Kilshannig
Saturday 14th May, 2022
Junior C Football Championship
14:00 Freemount 2 - 12 vs 1 - 13 Ballyphehane
Junior B Football Championship
16:00 Abbey Rovers 0 - 7 vs 3 - 14 St Catherines
16:00 Diarmuid O Mathunas 3 - 23 vs 0 - 7 Crosshaven
16:00 Kilbrin 0 - 9 vs 3 - 13 Kilmeen
Junior C Football Championship
16:00 Lismire - vs - Rochestown
Junior B Football Championship
16:00 Shanballymore 2 - 17 vs 0 - 7 Glengarriffe
Cork Credit Unions Division 1 FL Group A
16:00 Beal Athan Ghaorthaidh 2 - 13 vs 1 - 15 Mallow
16:00 Fermoy 1 - 10 vs 0 - 13 Kiskeam
16:00 St Finbarrs 2 - 12 vs 1 - 8 Newcestown
17:00 Eire Og 0 - 8 vs 0 - 8 Ballincollig
Cork Credit Unions Division 1 FL Group B
16:00 Carrigaline 1 - 14 vs 2 - 11 Cill na Martra
16:00 Clonakilty 1 - 10 vs 2 - 9 Douglas
Cork Credit Unions Division 2 FL Group A
16:00 Bantry Blues 1 - 13 vs 5 - 14 Nemo Rangers
16:00 Dohenys 0 - 15 vs 0 - 8 Macroom
16:00 Glanworth 2 - 16 vs 1 - 7 Ballydesmond
Cork Credit Unions Division 2 FL Group B
16:00 Dromtarriffe 0 - 11 vs 3 - 12 Castletownbere
16:00 Kanturk 1 - 21 vs 3 - 8 Mitchelstown
19:30 Bishopstown 0 - 13 vs 1 - 10 Na Piarsaigh
Cork Credit Unions Division 3 FL Group A
16:00 Adrigole 4 - 7 vs 0 - 14 Gabriel Rangers
16:00 Kildorrery 1 - 9 vs 1 - 13 Kinsale
Cork Credit Unions Division 3 FL Group B
16:00 Boherbue 3 - 16 vs 0 - 11 Ballinora
16:00 Millstreet 3 - 14 vs 0 - 5 Glenville
Friday 13th May, 2022
Junior C Football Championship
19:30 Ballinure 3 - 6 vs 0 - 10 Rathpeacon
Junior B Football Championship
19:30 Castlelyons 2 - 21 vs 0 - 8 Lough Rovers
Cork Credit Unions Division 1 FL Group A
19:30 St Michaels 5 - 13 vs 2 - 10 Castlehaven
Cork Credit Unions Division 2 FL Group A
20:00 Bandon 0 - 14 vs 3 - 16 Newmarket
20:00 Rockchapel 1 - 12 vs 1 - 6 St Vincents
Cork Credit Unions Division 3 FL Group B
19:15 Mayfield 3 - 10 vs 2 - 10 St Finbarrs
Thursday 12th May, 2022
Cork Credit Unions Division 1 FL Group B
19:30 Nemo Rangers - vs - O Donovan Rossa
Wednesday 11th May, 2022
Red FM Division 3 HL Group C
19:00 Glen Rovers 2 - 19 vs 2 - 19 Sarsfields
U19 Football Leagues - Premier 2 - Group 2
19:00 St Michaels 3 - 5 vs 1 - 11 Carbery Rangers
Tuesday 10th May, 2022
Cork Credit Unions Division 2 FL Group B
19:30 Naomh Aban 1 - 15 vs 1 - 13 Na Piarsaigh
Monday 9th May, 2022
Tom Creedon Cup Group B
19:45 Boherbue - vs - Glenville
Sunday 8th May, 2022
Red FM Division 1 HL Group B
11:45 Kanturk 4 - 16 vs 0 - 12 Bride Rovers
Red FM Division 2 HL Group B
11:30 Youghal 0 - 12 vs 0 - 20 Castlelyons
Red FM Division 3 HL Group A
11:30 Douglas 0 - 16 vs 2 - 22 St Catherines
11:30 Dungourney 1 - 17 vs 2 - 18 Midleton
Red FM Division 3 HL Group B
12:00 Argideen Rangers 0 - 15 vs 1 - 18 Kilbrittain
U19 Hurling Leagues - Premier 1 - Group 2
12:00 St Finbarrs 1 - 17 vs 1 - 18 Na Piarsaigh
U19 Football Leagues - West 1 - Group 1
12:30 Kilmurry 1 - 14 vs 0 - 8 Tadhg Mac Carthaigh
Saturday 7th May, 2022
Junior C Football Championship
14:00 St Johns 1 - 9 vs 1 - 12 Gleann na Laoi
Red FM Division 1 HL Group A
15:00 Douglas 0 - 24 vs 2 - 15 Fr O Neills
16:00 Midleton 0 - 18 vs 1 - 16 Fermoy
16:00 Na Piarsaigh 1 - 20 vs 2 - 21 Killeagh
16:00 Newcestown 0 - 15 vs 0 - 21 Blackrock
17:00 Newtownshandrum 1 - 18 vs 0 - 19 Bishopstown
Red FM Division 1 HL Group B
15:00 Ballymartle 0 - 19 vs 1 - 22 Glen Rovers
Red FM Division 2 HL Group B
15:30 Valley Rovers 0 - 17 vs 1 - 20 Ballincollig
16:00 Inniscarra 2 - 17 vs 1 - 10 Cloyne
Red FM Division 3 HL Group A
14:00 Barryroe 2 - 16 vs 1 - 15 Na Piarsaigh
Red FM Division 3 HL Group B
16:00 Aghada - vs - Ballinhassig
17:00 Lisgoold 0 - 20 vs 0 - 20 Russell Rovers
Red FM Division 3 HL Group C
16:00 Castlemartyr 2 - 26 vs 0 - 16 Ballygarvan
16:00 Tracton 0 - 17 vs 1 - 17 Ballygiblin
Friday 6th May, 2022
Red FM Division 1 HL Group B
19:30 St Finbarrs 1 - 22 vs 3 - 23 Erins Own
Red FM Division 2 HL Group B
19:30 Milford 1 - 17 vs 2 - 22 Eire Og
Red FM Division 3 HL Group B
19:30 Dripsey 0 - 24 vs 1 - 16 Meelin
Tom Creedon Cup Group A
19:30 Macroom - vs - Adrigole
19:30 Nemo Rangers 0 - 7 vs 0 - 15 Cill na Martra
Thursday 5th May, 2022
Red FM Division 1 HL Group B
19:30 Sarsfields 3 - 27 vs 0 - 7 Mallow
Red FM Division 2 HL Group A
19:15 Ballinhassig 0 - 17 vs 1 - 18 Kildorrery
19:30 Kilworth 4 - 18 vs 2 - 21 Blarney
19:30 Watergrasshill 0 - 15 vs 1 - 16 Courcey Rovers
19:45 Carrigaline 2 - 24 vs 2 - 19 Blackrock
Red FM Division 2 HL Group B
19:00 Bandon 0 - 21 vs 0 - 15 Mayfield
Red FM Division 3 HL Group A
19:30 Midleton 2 - 21 vs 1 - 27 Aghabullogue

Other News view all
Cork GAA Clubs draw - November...
29.11.2019
Latest ResultsNovember 20191st          G104     2 Premium Seat Tickets for Pairc...
Cork GAA Clubs' Draw
27.11.2019
The November Draw will be hosted by...

Divisional AGM's
28.11.2019
The following are the details of Divisional AGM's to be held over the coming weeks.   Seandun- Friday...
Terry Kelly (RIP)
27.11.2019
The death has taken place of Terry...





Car Insurance Ireland
site designed & developed by Sportsmanager.ie