Sub Committees 2017

County Sub-Committees 2017

Coiste Bainisti Gearoid Ó Laighín (Cathaoirleach), Proinnsías Ó Murchú, (Runai), Tracey Ní Chinneide (Leas - Cathaoirleach), Piarais P. Ó Murchú (Cisteoir), Dónal O Laocha (O.C.P.), Risteard Ó Murchú (Oifigeach Forbartha), Caoimhín Ó Donnabháin (Oifigeach Oiliúna), Diarmuid Breatnach (Oifigeach Gaeilige/Cultur), Nollaig Ó Ceallacháin (Oifigeach Leanai), Diarmuid Ó Donnabháin (Riarthior Sinsear), Padraig O hArgáin, Eamonn Ó Laindi, Sean Ó Crion, Risteard Mac Gearailt. 

C.C.C. –Tracey Ní Chinneide (Cathaoirleach,) Proinnsías Ó Murchú, Gearoid Ó Laighín, Piarais Ó Murchú, Dónal O Laocha, Diarmuid Ó Donnabháin, Padraig O hArgáin, Gearóid Ó h-Urdail.

Hearings 

County -  Briain de Baroid (Cathaoirleach), Liam Ó Rinn (Leas Cathaoirleach), Briain Ó Lochlainn (Runaí), Proinnsías Mac Carthaigh, Sean O Tuama, Roibeard Ó Riain, Breandán Ó Drisceoil, Diarmuid S. Mac Gabhann, Diarmuid Ó hEochaidh, Mícheál Ó Broin, Dónal Mac Suibhne, Dónal Ó Murnáin.

 North -  Seán Mac Suibhne (Cathaoirleach), Seán de Barra (Leas Cathaoirleach), Donal Ó Laocha (Runaí), Míchéal Ó Liathain, Tomás Breathnach, Peadar Ó hOgain, Liam Ó Muinneacháin.

South -   Seán Ó Dioluin ( Cathaoirleach), Mícheál Beecher, Leas Cathaoirleach, Donal Ó Conchubhair (Runaí), Diarmuid Ó Coileain, Proinnsías Ó Longaigh,  Seán A. Ó Tuama.

**************************

Coiste Forbartha - Risteard Ó Murchú, (Cathaoirleach), Éamonn Ó Leaindí, Ciaran Mac Cana, Ciarán Ó Léineacháin, Diarmuid Mac Gabhann, Dáithí de Barra, Mícheál Ó Broin, Nollaig Ó Ceallacháin

Coaching – Caoimhín Ó Donnabháin, Oifigeach Oiliúna as Cathaoirleach; Caoimhín Ó Ceallacháin, Games Manager as Rúnaí; Mícheál Ó Mathúna (An Bhlarna); Briain Mac Cúibreith (Baile an Easpaig); Padraig Ó Maolcatha (Baile Nua Seandroma); Damien Ó hEireamhóin (Cilliath); Dr. Éamonn Ó Cochláin

Coiste Chaidreamh - Dónal Ó Laocha, Tracey Ní Chinnéide, Toirealach Ó Brádaigh, Mícheál Ó Murchú, Mairtina Uí Bhroin, Seosamh Ó Ciniféic, Seán Mac Amhlaoibh, Seán Suipéil, Caoimhín Ó Murchú, Mícheál Ó Buachalla, Cian Ó Briain, Seamus Ó Conchúir, Maire Ni Dheargáin, Donncha Ó Muirthuille, Rúairí Ó Riain, Rúairí Ó Nuanáin

Coiste Gaeilge/Cultúr - Diarmuid Breatnach, Gearóid Ó hÉaluighthe, Seán Ó Deargáin, Tomas Ó Duineacha, Antoin Mac Amhlaoibh, Diarmuid Ó Cathasaigh – Oifigeach Gaeilge/Cultúr from each of the 8 Divisions.

IT Committee - Strategic Group – Toirealach Ó Brádaigh, Seán Mac an Ultaigh, Mícheál Mac Craith, Eoin Ó Maolagáin, Dónal Ó Laocha

Coiste na Leanaí - Nollaig Ó Ceallacháin, Cathaoirleach, (Oifigeach na Leanaí), Ciaran Mac Cana, Mícheál Ó Broin, Seán Ó Puirseil, Séamus Ó Foghlú.

Fixture Planner -  Gearóid Ó Laighin, Diarmuid Ó Donnabháin

Health & Wellbeing - Nollaig Ó Ceallacháin, Janice Ní hArreachtáin, Claire Ní hArreachtáin, Majella Ní Cáinte, Sinead Ní Crualaoi, Caoimhín Ó Ceallacháin, Ciaran Mac Cana, Míchéal Ó Broin, Tracey Ní Chinneide

Referee’s Administration - Gearóid Ó h-Urdail (Cathaoirleach), Deiric Ó Conghaile (Runaí), Aubert Ó Tuama, Stiofaín O Loingsigh, Donal Mac Carthaigh, Donal Ó Caoimh, Padraig Ó Neill, Mícheal Ó Murchú

************************** 

Coiste na nÓg

Coiste na nÓg/Youth -  Seán Ó Puircéil (Cathaoirleach), Gearóid Ó hÉaluighthe (Leas Cathaoirleach), Séamus S. Ó hÉaluighthe (Rúnaí), Eoghan Ó Concubhar (Cisteoir), Séamus Ó Murchú (Cisteoir Cúnta), Cian Ó Briain (PRO), Donal Ó hUallaigh (PRO Cúnta), Gearóid Ó hÉaluighthe (Oifigeach Cúltura), Seamus Ó Concubhar (Sciath na Scol), Pádraig Ó Palmer (Rep PPS), Caoimhin Ó Ceallacháin (Bainisteoir na gCluichí), Mairtín Ó Briain (Reig Lárnach Rep), Deiric Ó Conghaile (Reig. Thoir Rep), Nollaigh Ó Neill (Reig Thuaidh Rep), Aodán Ó Ruairc nó Eamonn Ó Maoldomhnaigh (Reig Thiar Rep).Caoimhín Ó Donnabhain (Oifigeach Oiliúna),  Nollaigh Ó Ceallachain (Oifigeach Leanaí),

Coiste na nÓg – Lárnach – Míchéal Ó Mathúna (Cathaoirleach), Diarmuid Breathnach (Leas Cathaoirleach), Donal Ó Laoire (Rúnaí), Mairtín Ó Briain (Cisteoir), Traolach Ó Bradaigh (PRO), Sean O Deargáin (Oifigeach Cúltura), Bearnárd Ó Corcoráin (Rúnaí na Reiteoirí).

Coiste na nÓg – Thoir - Liam O Seanachain (Cathaoirleach), Sean OTuathaigh (Leas Cathaoirleach), Gearoid Ó Buachain (Runai), Deiric Conghaile (Runai na gCluichi), Micheal Mulry (Cisteoir), Pol MacCarthaigh (Runai na Reiteoiri), 

Coiste na nÓg Thiar - Caoimhín hUaithne (Cathaoirleach), Feargal Ui Ceochain (Leas Cathaoirleach), Eamonn Ó Maoldomhnaigh (Rúnaí), Liam MacCoitir (Cisteoir), Bridgid de Búrchá (Cisteoir Cúnta), Seosamh Ó Ceallaigh (PRO), .

Coiste na nÓg Thuaidh - Seán MacAmbhlaoibh (Cathaoirleach), Ciaran O Luinneachain (Leas Cathaoirleach), Peadar Mac Uait (Runai) Séamus Ó Suilleabháin (Rúnaí Cúnta), Pádraig Ó Mathúna (Cisteoir), Nollaigh Ó Neill (PRO), Tomás Ó’Duinneacha (Oifigeach Cúltura), Donal MacGiollanarth (IT), Seán Ó Cinnfalaidh (Rúnaí na Reiteoirí).

Coiste Grádú Neamhspléach an Chontae -  Donncha O Tuama, Ian Mac Alastair, Niall Cinnific, Seosamh Ó Madáin, Ursula Ni hAonghusa, Seosamh Ó Ceallaigh. 

Transfer Adjudication Committee of Coiste na nÓg 2017: Donncha Ó Tuama, Niall Ó Ciniféic, Donal Ó hÉigeartaigh, Aodhán Ó Ruairc


Back to top