Sub Committees 2018

County Sub-Committees 2018

Coiste Bainisti - Tracey Ní Chinneide (Cathaoirleach), Proinnsías Ó Murchú, (Runai), Caoimhín Ó Donnabháin (Leas - Cathaoirleach), Diarmuid S. Mac Gabhann, (Cisteoir), Dónal O Laocha (O.C.P.), Padraig O hArgáin (Oifigeach Forbartha), Rónán Ó Duáin  (Oifigeach Oiliúna), Diarmuid Breatnach (Oifigeach Gaeilige/Cultur), Deasún O' Cuileannáin (Oifigeach Leanai), Diarmuid Ó Donnabháin (Riarthior Sinsear), Nollaig Ó Ceallacháin, Eamonn Ó Laindi, Sean Ó Crion, Risteard Mac Gearailt.

C.C.C. –  Caoimhín Ó Donnabháin (Cathaoirleach,) Tracey Ní Chinneide, Proinnsías Ó Murchú, Diarmuid S. Mac Gabhann, Dónal O Laocha, Diarmuid Ó Donnabháin, Risteard Mac Gearailt, Gearóid Ó h-Urdail.

Hearings 

County -  Briain de Baroid (Cathaoirleach), Liam Ó Rinn (Leas Cathaoirleach), Briain Ó Lochlainn (Runaí), Proinnsías Mac Carthaigh, Sean O Tuama, Roibeard Ó Riain, Breandán Ó Drisceoil, Diarmuid Ó hEochaidh, Mícheál Ó Broin, Dónal Mac Suibhne, Dónal Ó Murnáin, Risteard Ó Murchú, Deaglan Breactnach.

North -  Seán Mac Suibhne (Cathaoirleach), Seán de Barra (Leas Cathaoirleach), Donal Ó Laocha (Runaí), Míchéal Ó Liathain, Tomás Breathnach, Peadar Ó hOgain, Liam Ó Muinneacháin, Padraig P O Murchu

South -   Seán Ó Dioluin ( Cathaoirleach), Mícheál Beecher, (Leas Cathaoirleach), Donal Ó Conchubhair (Runaí), Diarmuid Ó Coileain, Proinnsías Ó Longaigh,  Seán A. Ó Tuama, Sean MacCarthaigh.
**************************

Coiste Forbartha - Padraig Ó hArgáin, (Cathaoirleach), Éamonn Ó Leaindí, Ciaran Mac Cana, Ciarán Ó Léineacháin, Mícheál Ó Broin, Nollaig Ó Ceallacháin, Risteard Ó Murchú, Gearóid Ó Laighin.

Coaching –  Rónán Ó Duáin Oifigeach Oiliúna as Cathaoirleach; Caoimhín Ó Ceallacháin, Games Manager as Rúnaí; Conchúr Ó Cuanacháin, Seán Ó Cléirigh, Deasún Ó Cuileannáin, Padraig Ó Riain.

Coiste Chaidreamh - Dónal Ó Laocha, (Cathaoirleach) Toirealach Ó Brádaigh, Mícheál Ó Murchú, Mairtina Uí Bhroin, Seosamh Ó Ciniféic, Seán Mac Amhlaoibh, Seán Suipéil, Caoimhín Ó Murchú, Mícheál Ó Buachalla, Cian Ó Briain, Seamus Ó Conchúir, Maire Ni Dheargáin, Donncha Ó Muirthuille, Rúairí Ó Riain, Rúairí Ó Nuanáin, Seosamh de Bláca, Ciaran O Riogáin.

Coiste Gaeilge/Cultúr - Diarmaid Breatnach ( Cathaoirleach,) Bibi Baskin, Donncha Ó Céileachair, Seán Ó Deargáin, Diarmuid Ó Donnabháin, Diarmuid Ó Dubhda, Gearóid Ó hÉaluighthe, Liam Ó Laochdha.

IT Committee - Strategic Group – Toirealach Ó Brádaigh, Seán Mac an Ultaigh, Mícheál Mac Craith, Eoin Ó Maolagáin, Dónal Ó Laocha

Coiste na Leanaí - Deasún O' Cuileannáin, (Cathaoirleach), Sean O Puirséil, Riobeard O Brosnacháin, Nollaig O Ceallacháin, Mícheál O Broin, Ronan Ó Duáin, Eamonn O Murnáin.

Health & Wellbeing - Deasún O Cuileannáin, Janice Ní hArreachtáin,, Majella Ní Chainte, Sinéad Ni Chrualaoi, Caoimhín O Ceallacháin, Diarmuid O Drisceoil, Ronan Duáin, Éamonn O Murnáin, Ceith Ricken

Fixture Planner -  , Diarmuid Ó Donnabháin, Caoimhin O Donnabhain

Referee’s Administration - Gearóid Ó h-Urdail (Cathaoirleach), Bearnárd Ó Corcoráin, Aubert Ó Tuama, Stiofaín O Loingsigh, Donal Mac Carthaigh, Diarmaid O Briain, Padraig Ó Neill, Mícheal Ó Murchú

Strategic Plan Implementation Committee – Padraig Ó hArgáin (Cathaoirleach), Diarmuid Ó Donnabháin (Rúnaí), Donal Ó Laocha, Deasún Ó Cuileannáin, Caoimhín Ó Donnabháin, Diarmuid Mac Gabhann, Rónán Ó Duáin, Diarmuid Breatnach

Pairc Ui Chaoimh Games Committee - Mícheál O Broin (Cathaoirleach), Éamonn Ó Leaindí, Ciaran Mac Cana, Risteard Ó Murchú, Gearóid Ó Coileain, Briain Ó Lochlainn, Diarmuid S. Mac Gabhann,

**************************
Coiste na nÓg

Coiste na nÓg/Youth -  Seán Ó Puircéil (Cathaoirleach), Gearóid Ó hÉaluighthe (Leas Cathaoirleach), Séamus S. Ó hÉaluighthe (Rúnaí Admin), Eoghan Ó Concubhar (Cisteoir), Séamus Ó Murchú (Cisteoir Cúnta), Rúairí Ó Nuanáin (PRO), Cian Ó Briain (IT), Gearóid Ó hÉaluighthe (Oifigeach Cúltura), Daithi MacCarthaigh (Rúnaí na Reiteoirí). Seamus Ó Concubhar (Sciath na Scol), Pádraig Ó Palmer (Rep PPS), Caoimhin Ó Ceallacháin (Bainisteoir na gCluichí), Mairtín Ó Briain (Reig Lárnach Rep), Deiric Ó Conghaile (Reig. Thoir Rep), Nollaigh Ó Neill (Reig Thuaidh Rep), Aodán Ó Ruairc nó Eamonn Ó Maoldomhnaigh (Reig Thiar Rep).Rónán Ó Duáin (Oifigeach Oiliúna), Deasún Ó Cuileannáin (Oifigeach Leanaí),

Coiste na nÓg – Lárnach – Míchéal Ó Mathúna (Cathaoirleach), Diarmuid Breathnach (Leas Cathaoirleach), Donal Ó Laoire (Rúnaí), Traolach Ó Bradaigh (Cisteoir), Mairtín Ó Briain (Cisteoir Cunta), Sean O Deargáin (Oifigeach Cúltura), Bearnárd Ó Corcoráin (Rúnaí na Reiteoirí).

Coiste na nÓg – Thoir - Sean OTuathaigh (Cathaoirleach), Gearoid Ó Buachain (Runai), Deiric Conghaile (Runai na gCluichi), Micheal Mulry (Cisteoir), Pol MacCarthaigh (Runai na Reiteoiri),

Coiste na nÓg Thiar - Caoimhín hUaithne (Cathaoirleach), Feargal Ui Ceochain (Leas Cathaoirleach), Eamonn Ó Maoldomhnaigh (Rúnaí Admin), Seosamh Ó Ceallaigh (Runai Fixtures), Fachtna MacCarthaigh (Cisteoir), Seosamh Ó Ceallaigh (PRO), Liam MacCoitir (Rúnaí na Reiteoirí)

Coiste na nÓg Thuaidh - Seán MacAmbhlaoibh (Cathaoirleach), Ciaran O Luinneachain (Leas Cathaoirleach), Peadar Mac Uait (Runai) Nollaigh Ó Neill (Cisteoir), Pádraig Ó Mathúna (Cisteoir Cunta), Donal MacGiollanarth (IT), Micheal O Siochain (Rúnaí na Reiteoirí).

Coiste Grádú Neamhspléach an Chontae -  Donncha O Tuama, Ian Mac Alastair, Niall Cinnific, Seosamh Ó Madáin, Ursula Ni hAonghusa, Seosamh Ó Ceallaigh.

Transfer Adjudication Committee of Coiste na nÓg 2018: Donncha Ó Tuama, Niall Ó Ciniféic, Donal Ó hÉigeartaigh, Aodhán Ó Ruairc


Back to top